Scroll to top
#FMO

Franciszkańska Młodzież Oazowa

O nas

#fmo #FranciszkańskaMłodzieżOazowa #Bernardyni

o Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej

Skąd nazwa

Wiadomo dlaczego „młodzież”, ale dlaczego „franciszkańska” a nie „bernardyńska”? Jeżeli już „franciszkańska”, to dlaczego dodatkowo jeszcze „oazowa”?

Historia

Może to zabrzmi prozaicznie, ale duszpasterstwo młodzieży w naszej franciszkańskiej prowincji nie zaczęło się od powstania FMO – nie było cudownego objawienia „brązowemu” jak to ma działać. Fundamentem w pracy naszych braci-kapłanów z młodymi ludźmi było prowadzenie podstawowych grup – takich, jakie funkcjonowały przy każdej normalnej parafii.

Formacja

Formować to nadawać kształt. Formować chrześcijan to znaczy nadawać im kształt Chrystusa. Istotą chrześcijańskiej formacji jest zatem upodobnienie się do Jezusa, naśladowanie Syna Bożego. W Kościele na przestrzeni lat powstały różne metody formacyjne. Jedną z nich jest metoda ks. Franciszka Blachnickiego. Właśnie tą metodą posługujemy się we wspólnocie Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej.

Wspólnoty

sprawdź gdzie jesteśmy

Podstawą duszpasterstwa Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej są wspólnoty lokalne, w których na cotygodniowych spotkaniach odbywa się formacja.

-> sprawdź

Do pobrania

śpiewniki, dokumenty, materiały

Warto karmić się dobrą treścią. Poręczną bibliotekę oazowicza będziemy stopniowo powiększać.

-> przeglądaj

Zdjęcia z naszych spotkań

Galeria