Scroll to top

KORONAWIRUS A REKOLEKCJE WAKACYJNE

Pokój i dobro,

w kontekście trwających wydarzeń z niepokojem zapewne pojawia się w naszych sercach pytanie o rekolekcje wakacyjne . Nie wiemy jak i kiedy skończy się pandemia. Przewidywania są różne. Myślę, że każdy z nas bardzo pragnie, aby to wszystko jak najszybciej skończyło się i umożliwiło normalne funkcjonowanie. Jeżeli tak się stanie, to rekolekcje wakacyjne pójdą swoim wcześniej zaplanowanym, tradycyjnym rytmem. Natomiast jeżeli warunki rzeczywistości na to nie pozwolą, to uwzględniając je, wyjdziemy z moderatorami i animatorami z odpowiednią propozycją wakacyjnych rekolekcji.

W sposób jak najbardziej odpowiedzialny i oazowy będziemy chcieli adoptować się do zastanej w lipcu i sierpniu rzeczywistości uwzględniając przepisy Konferencji Episkopatu Polski oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Bądźmy otwarci na to jakie możliwości zapewni nam Boża Opatrzność. Nawet jeżeli nie będą one po naszej myśli.

Mam nadzieje, że z początkiem maja będziemy wiedzieli na czym stoimy. Teraz zostało nam modlić się i formować we wspólnocie lokalnej.

o. Stefan Rymarczyk
Moderator Prowincjalny FMO