Scroll to top

FRANCKARNAWAŁ 2020

W dniach 21-23.02.2020 w Krakowie odbył się zjazd Młodzieży Franciszkańskiej ze wszystkich prowincji Zakonu Braci Mniejszych. Spotkanie, jak co roku, nosiło nazwę Franckarnawał. Tegoroczne hasło przewodnie to: Eucharystia-największy dar. W wydarzeniu wzięły udział także osoby z Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej.

Oto relacja z wydarzenia ujęta w słowa przez jedną z uczestniczek:

„Większość dotarła do Krakowa już w piątek wieczorem, gdzie rozpoczęliśmy spotkanie zapoznaniem oraz Adoracją.

W sobotę przed południem zebraliśmy się w naszych grupach, których animatorkami były Agnieszka, Karolina i Zuzanna i dyskutowaliśmy o wartości Eucharystii w naszym życiu oraz o sposobie spędzania niedzieli w naszych domach. Chwilę po obiedzie wyruszyliśmy w bieg samarytański, podczas którego wykonywaliśmy zadania, np. mieliśmy do wykonania scenkę, wyszukać jakiś fragment w Pismach Świętego Franciszka, a także mieliśmy popisać się swoją wiedzą. Po powrocie podzieliliśmy się między sobą tym, jak na co dzień żyjemy w naszych wspólnotach, co robimy. Każdy mógł zadać pytania, a także wziąć jakiś pomysł dla siebie, by wdrożyć go w swojej wspólnocie.

Po południu dojechał do nas nasz Asystent Narodowy o. Stefan OFM, który wygłosił nam przepiękną i dającą do myślenia konferencję oraz przewodniczył w Eucharystii. Wieczorem tradycyjnie był bal karnawałowy. Tegorocznym tematem przebrania był rok 3020. Każdy miał inny pomysł na siebie, lecz widać było miedzy nami ogromną jedność wśród różnorodności.

W niedzielę podsumowaliśmy nasze spotkanie, dzieląc się pomysłami na dalsze nasze działania, a zakończyła to spotkanie Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił do nas Słowo Boże o. Jędrzej OFM-Asystent Lokalny z zabrzańskiej wspólnoty. Mimo, że było nas niewielu, był to czas bardzo ubogacający. Udało nam się nawiązać nowe znajomości, wymienić swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim było wiele czasu na pogłębienie relacji z Bogiem”.