Scroll to top

Dni Wspólnoty FMO

Jak co roku w trzeci weekend września w Kalwarii Zebrzydowskiej zgromadziły się wspólnoty FMO z całej bernardyńskiej prowincji (22 wspólnoty, 357 uczestników). Gościem specjalnym był o. Pedro Zitha, Asystent Generalny FZŚ i MF. Brał udział w spotkaniu z moderatorami oraz w spotkaniu z animatorami. Do każdej z grup wygłosił pouczające i motywujące przesłanie. Kulminacyjnym momentem DW była sobotnia Eucharystia podczas której 9 animatorów otrzymało z rąk o. Pedro krzyż animatora FMO. W sobotni dzień miał miejsce jeszcze koncert rapera TAU.

Dni Wspólnoty tradycyjnie były czasem podsumowania rekolekcji wakacyjnych. Każda wspólnota rekolekcyjna zaprezentowała się wobec zgromadzonej rodziny FMO na auli WSD. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, o. Pedro był pod ogromnym wrażeniem pracy duszpasterskiej jaką wykonują nasi ojcowie zaangażowani w rekolekcje wakacyjne i we wspólnoty lokalne działające przez cały rok.

FMO-wicze umocnieni doświadczeniem wspólnoty i modlitwy, szczególnie mszą św., adoracją, Drogą Krzyżową na kalwaryjskich dróżkach, po trzech intensywnych Dniach Wspólnoty powrócili do swojej codzienności rozpoczynając kolejny rok formacyjny.