Scroll to top

Relacja z Dni Wspólnoty 2023

Pokój i dobro!

22-24 września 2023 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się nasze coroczne Dni Wspólnoty. Uczestniczyło w nich ok. 320 oazowiczów (uczestników, animatorów i moderatorów) z 17 wspólnot.

W piątek spotkanie rozpoczęliśmy od zakwaterowania (pełnego radości), a o 18:00 zawiązaliśmy wspólnotę oraz odmówiliśmy różaniec, zawierzając ten czas Matce Bożej Kalwaryjskiej. Później, po kolacji, o. Tobiasz wraz z uczestnikami ONŻ II° prowadził adorację Najświętszego Sakramentu w oparciu o Psalm 139. Była to także dla nas okazja do sakramentu pokuty.
Tego samego dnia wieczorem odbyło się również spotkanie animatorów z moderatorami oazy prowincjalnej: o. Celestynem oraz o. Idzim. Był to czas rozmów o wakacyjnych rekolekcjach i przedstawienia planów na ten rok.

Sobotę chętni rozpoczęli w kaplicy od Namiotu Spotkania, zaś wszyscy spotkaliśmy się na śniadaniu o 8:00. Następnie w kaplicy seminaryjnej uroczyście odśpiewaliśmy Jutrznię. Później mieliśmy godzinę na spotkania w grupach porekolekcyjnych, zaś o 10:30 rozpoczęliśmy na auli seminaryjnej prezentacje grup rekolekcyjnych. Było mnóstwo radości i wzruszeń, gdy wspominaliśmy ten piękny czas. 🙂
Po przedstawieniu wszystkich grup o. Celestyn i o. Idzi przedstawili nam plany formacyjne FMO na najbliższy rok – oj, będzie tego sporo!
Po obiedzie i chwili przerwy o 15:30 spotkaliśmy się na najważniejszym wydarzeniu – Eucharystii w bazylice kalwaryjskiej. Przewodniczył jej o. Egidiusz Włodarczyk OFM, prowincjał. On też powiedział do nas homilię, zachęcając nas do budowania Kościoła. Całe kazanie jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=j7VulXteMD8
Po kolacji udaliśmy się znów do seminarium na Nieszpory, spektakl Teatru A („Pięć przypowieści”). Po teatrze starsi oazowicze zostali na modlitwę uwielbienia w kaplicy seminaryjnej.
W niedzielę dzień rozpoczęliśmy podobnie jak w sobotę – od śniadania o 7:30. Następnie o 8:30 w bazylice zaśpiewaliśmy Jutrznię, zaś o 9:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii. Przewodniczył jej o. Celestyn, zaś homilię wygłosił o. Piotr Kwiatek OFMCap.
Po Mszy Świętej był czas na radosne uwielbienie – ze względu na pogodę odbyło się ono nie na dziedzińcu, ale w auli Domu Pielgrzyma. A potem przyszedł czas na zupę oraz rozjazdy…
Jesteśmy ogromnie Bogu wdzięczni za ten czas spotkania i umacniania naszej wspólnoty! Z Kalwarii wyjechaliśmy gotowi do formowania się oraz budowania wspólnoty przez cały najbliższy rok!
Relacja z całego wydarzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xz-TA0vAwzg
Fot. Joanna Dadał
Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slide