Scroll to top

Dni skupienia o snach


22-24 listopada

W dniach 22-24 listopada odbyły się dni skupienia z cyklu poświęconego duchowości franciszkańskiej. Tym razem pełnoletni oazowicze zgromadzili się w Świętej Katarzynie, aby zgłębić tajniki chrześcijańskiej interpretacji snów.

Co mają wspólnego sny, ich interpretacja z duchowością katolicką, a w szczególności z jej wersją franciszkańską? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w życiorysie św. Franciszka z Asyżu. Bóg zaingerował w życie tego świętego poprzez sen. Fakt ten nie umknął św. Bonawenturze, który spisał drogę prowadzącą do doskonałości jaką osiągnął Biedaczyna z Asyżu w książce „Droga duszy do Boga”. Właśnie ta pozycja była drogowskazem dla uczestników dni skupienia w ich poszukiwaniu chrześcijańskiego przesłania jakie mogą zawierać marzenia senne.

Takie przesłanie odkrył w swoich snach św. Franciszek i wiele innych świętych. Takie przesłanie uczyli się odkrywać oazowicze podczas pobytu w Świętej Katarzynie.

Chcesz i Ty poznać na czym polega duchowe przeżywanie swoich snów? Zapytaj o to obecnych w Świętej Katarzynie kolegów i koleżanki lub przyjedź na następne dni skupienia o snach.