Scroll to top
Wydarzenia

SŁOWO BOŻE

To już czwarte Dni Skupienia poświęcone duchowości franciszkańskiej. Poprzednie edycje to:

Dni Skupienia – wschód słońca ze św. Franciszkiem
Dni Skupienia – bezdomnymi
Dni Skupienia – sen

Tym razem podczas Dni Skupienia o Słowie Bożym uczestnicy będą mogli nauczyć się od św. Franciszka jak skutecznie czytać Pismo Święte. Jego oryginalny sposób wydobywania – jak sam o tym pisał – „wonnych słów naszego Jezusa Chrystusa” z kart Biblii nauczy nas św. Bonawentura. W swoich działach „Droga duszy do Boga” oraz „Droga duszy do samej siebie” ukazuje on praktyczne ćwiczenia za pomocą których serce katolika otwiera się na rozumienie Pisma.

Te ćwiczenia są trzy. Nazywają się: medytacja, modlitwa, kontemplacja. Doskonale opanował je św. Franciszek przez co doskonale otworzył się na Słowo Boże. To otwarcie zadecydowało o jego świętości i zbawieniu.

Otwórz i Ty swoje serce na Głos Boga! Jak? Naucz się tego od Biedaczyny z Asyżu na tych Dniach Skupienia!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Uczestnicy: Dni Skupienia o Słowie Bożym są kontynuacją Dni Skupienia o Śnie. Te ostatnie stanowią przygotowanie do ćwiczenia się w słuchaniu Słowa Bożego. Wynika stąd, że obecne Dni Skupienia są przeznaczone dla osób, które brały wcześniej udział w Dniach Skupienia o śnie.

Miejsce: Kalwaria Zebrzydowska. Nie ma lepszego miejsca w Polsce do praktykowania medytacji, modlitwy i kontemplacji niż DRÓŻKI Kalwaryjskie.

Karta uczestnika: po przybyciu na miejsce wydarzenia należy przekazać organizatorowi uzupełnioną kartę uczestnika. Znajduje się do pobrania tutaj: Karta uczestnika (+18)

Cena: 50 zł.

Prowadzący: o. Stefan Rymarczyk OFM.

  Zapisy poprzez poniższy formularz:

  Imię

  Nazwisko

  Data urodzenia

  Wspólnota FMO

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Zaznacz poniższe pole i wyślij zgłoszenie: